Představujeme naše zákazníky

ZF Passive Safety Czech

ZF Passive Safety Czech je naším dlouholetým zákazníkem, kterému pomáháme s automatizací procesů a operací.

Ty mají za cíl zefektivnění chodu výroby, uvolnění a využití pracovníků na jinou kvalifikovanější práci ve výrobě a zejména snížení nákladů na jeden výrobek tak, aby v ZF byli pro své zákazníky z automotive atraktivní cenou a kvalitou.

Jedním z prvních strojů, které jsme pro ZF dodávali, byla linka na výrobu horního nastavení bezpečnostního pásu. Na této první spolupráci Automa CZ předvedla své silné stránky, a tak nezůstalo jen u jednoho stroje, ale spolupráce se rozvíjí dodnes. Protože správná kombinace: kvalita, přístup a cena, je přesně to, na čem si zákládáme.

Jednou z posledních společných realizací je automatizace procesu výroby zámku bezpečnostních pásů v automobilu. Cílem tohoto projektu bylo zejména snížení nákladů na výrobek.

Při manuální montáži a kompletování zámku bylo potřeba 8 operátorů v třísměnném provozu. Celá manuální operace obnáší nýtování hlav zámků (jeden operátor), montáž kabelů (tři operátoři), montáž krytek (jeden operátor), lepení štítků s 2D kódem (jeden operátor), lepení filců (jeden operátor) a konečná kontrola balení (jeden operátor).

Robotem byly plně nahrazeny operace montáže krytek a montáže kabelů.

SDÍLET

Další vybrané reference

Montážní linka na sedačkové zámky pro sklápění sedadel v automobilech

Montážní linka na spojování plastových krytek zámků u bezpečnostních pásů

Montážní linka na podvolantové páčky do automobilů