Víme, jak automatizovat i vaši výrobu

Naše vize
Dodáváme unikátní stroje a výrobní linky pro nejrůznější typy operací a výrobních procesů, které navrhují a vyrábějí naši zkušení odborníci.
Tradice a zkušenosti
Zakládáme si na maximálním porozumění potřeb našich zákazníků, z nichž většinu s námi pojí mnohaleté obchodní partnerství.
Budoucnost je v automatizaci
Jsme tady, abychom vám pomáhali pružně reagovat na nepřetržitý vývoj průmyslu pod tlakem digitalizace a čím dál kratších výrobních cyklů.
30 let inovací v automatizaci

Už déle než třicet let navrhujeme a vyrábíme jednoúčelové stroje, výrobní linky a robotizovaná pracoviště. S našimi zákazníky vytváříme komplexní řešení automatizace výroby zohledňující funkční, výkonnostní, bezpečností i ekonomické požadavky a pomáháme jim pružně reagovat na průmyslové trendy i měnící se poptávku.

Zakládáme si na dlouhodobých vztazích, které jsou postaveny na vzájemné důvěře. Náš projekt nekončí dodáním a předáním díla. Zajišťujeme záruční a pozáruční podporu, dodávky náhradních dílů a dodatečné úpravy zařízení podle aktuálních potřeb – zkrátka a dobře, jsme připraveni a zvyklí poskytovat vysokou úroveň služeb pro maximální zhodnocení investic našich zákazníků.

Díky dlouholeté úzké spolupráci s výrobci v automobilovém průmyslu jsme zvyklí na dodržování vysokých standardů kvality a bezpečnosti. Tyto zkušenosti aplikujeme také při repasování starších výrobních linek a zařízení, kterým tak prodlužujeme životnost, zvyšujeme jejich produktivitu i bezpečnost pro lidskou obsluhu.

1991

Skupina mladých konstruktérů se rozhodla odejít ze svého zaměstnání v ČZ Strakonice, postavit se na vlastní nohy a pustit se do konstruování a montáže jednoúčelových strojů.

1995

Čtyři společníci zakládají společnost Automa Strakonice s.r.o. Průběžně začleňují členy svých rodin a přátele. Celá firma tak stojí na rodinných hodnotách, slušném a férovém jednání a na stejných principech se i dále rozvíjí.

2008

Vzhledem k růstu firmy je nutná stavba nového závodu, což znamená změnu sídla společnosti do vlastního areálu v Nebřehovicích, kde budujeme i vlastní obráběcí centrum.

2019

Vlastníkem Automy se stává investiční fond Oriens a zařazuje ji jako strategický pilotní projekt do skupiny CEAH (Central European Automation Holding, a.s.). Dochází ke změně názvu firmy na na Automa CZ, s.r.o.

současnost

Firma se úspěšně rozvíjí a nabírá nové zaměstnance jako součást skupiny CEAH, jež se rozrůstá o další silné hráče v oblastech průmyslové automatizace, kteří jsou dlouhodobě úspěšní a dodávají špičková řešení a služby svým zákazníkům s perspektivou jejich dalšího rozvoje.

Spolupracujeme s těmi nejlepšími
Naše automatizační řešení vyvíjíme a vyrábíme s využitím komponent od renomovaných dodavatelů.