Představujeme naše zákazníky

Novares

Díky novému montážnímu stroji od společnosti Automa CZ a jeho moderním funkcím je nyní roční produkce v Novaresu 750 000 kusů, což představuje úžasné zvýšení produkce o 50 %.

Novares je mezinárodní společnost specializovaná na výrobu plastových komponentů a systémů pro automobilový průmysl. Jejich produkty zahrnují různé plastové díly a součástky, které se používají v interiérech, exteriérech a dalších částech automobilů.

Novares má globální působení a vyrábí produkty pro různé značky automobilů. Zaměřují se na inovace a technologický pokrok, aby nabídli svým zákazníkům moderní a kvalitní řešení.

V Automa CZ spolupracujeme se společností Novares již více než 20 let a baví nás společně vymýšlet nová a moderní řešení v reakci na stále se zvyšující poptávku po kvalitních komponentech do aut.

Nejinak tomu bylo i v případě montáže systému pro vnitřní otevírání kapoty automobilu a s tím související potřeba nové a rychlejší montážní stanice pro levou i pravou variantu mechanismu.

V Novaresu již podobná stanice funguje více než 6 let, avšak chybí v ní automatická kontrola správnosti založení komponentů, kterou nyní provádí operátor, což vede ke značné chybovosti. Navíc má tento stroj omezenou výrobní kapacitu, a to znemožňuje pružné navýšení produkce a rychlou reakci na zvyšující poptávku.

Cílem projektu byl návrh a výroba nové montážní stanice, která Novaresu umožní flexibilní reakci na navýšení produkce a maximální automatizaci montáže s důrazem na kontrolu správnosti založení jednotlivých komponentů a celkové sestavy.

 

A to je přesně to, čeho se naši konstruktéři v Automa CZ úspěšně zhostili.

Navrhli jsme a vyrobili montážní stanici, kde díky automatické kontrole pomocí kamer a laserů stroj vyhodnotí, zda jsou komponenty správně založené a je možné spustit montáž. Implementované zařízení Keyence zkontroluje správnost ještě před montáží, takže při sestavování již nedochází k chybám.

Samotné navýšení produkce stroje se nám podařilo díky inovativnímu řešení, které umožňuje na montážní stanici montovat výrobek ve dvou pozicích. Operátor nemusí čekat, až se zkompletuje jeden systém, ale po kontrole se pracoviště automaticky otočí k zalisování a z druhé strany začíná další proces.

Při používání původního stroje bylo v roce 2022 zkompletováno 500 000 dílů.

Díky novému montážnímu stroji a jeho moderním funkcím je nyní produkce 750 000 kusů ročně, což znamená navýšení produkce o 50 %.

V Automa CZ pomáháme našim zákazníkům růst…

…již déle než 30 let.

SDÍLET