Představujeme naše zákazníky

Hyundai Transys

Víte, kolik českých firem dodává montážní stroje do Hyundai Transys Nošovice? Jedna jediná! Většina výrobních procesů v Hyundai Transys probíhá téměř výhradně na strojích a linkách korejských výrobců. Automa CZ je jediným českým dodavatelem v oblasti výrobních zařízení pro tuto společnost.

Příkladem je robotizované pracoviště pro utahování šroubů na automobilových sedačkách pro Hyundai Tuscon.

Šrouby na této montážní lince původně utahoval pracovník s pneumatickým šroubovákem v ruce. Přesněji to byli tři pracovníci na třech směnách.

Cílem projektu byla automatizace tohoto manuálního pracoviště a zároveň zamezení situace, kdy sedadlo opustí stanici s nedotaženým šroubem, tedy omezení rizika chybovosti způsobené lidským faktorem.

Naše konstrukce robotického pracoviště byla pečlivě promyšlená s důrazem na bezpečnost. Využili jsme inovativních mutingových závor a speciálního vjezdu, jehož tvar odpovídá sedadlu. Vnitřní prostor jsme dále vybavili bezpečnostním skenerem, abychom zajistili, že nedojde k nechtěné aktivaci robota při uzavření pracovníka v kleci.

Robotické pracovistě zvládne utáhnout šrouby na jedné sedačce za 27 sekund, ve firmě s produkcí 66 sedaček za hodinu při úspěšnosti operace 97 %. Návratnost investice byla po kalkulaci nákladů stanovena na cca 1,5 roku.

Hledání vhodného dodavatele byla pro Hyundai Transys důležitá fáze. Důležitými kriterii byly zejména požadavky na bezpečnost, profesionální přístup a rychlost instalace. Po pečlivém výběrovém procesu byla vybraná společnost AUTOMA CZ, která se ukázala jako ideální partner, splňující všechny stanovené podmínky na stoprocentní úrovni.

 

 

SDÍLET