Představujeme naše zákazníky

Hyundai Transys

Víte, kolik českých firem dodává montážní stroje do Hyundai Transys Nošovice? Jedna jediná!

Veškerá výroba v Hyundai Transys probíhá  téměř výhradně na strojích a linkách korejských výrobců. Automa CZ je tak jediný český dodavatel ve výrobě z pohledu výrobních zařízení. Příkladem je robotizované pracoviště pro utahování šroubů na automobilových sedačkách pro Hyundai Tuscon.

Šrouby na této lince původně utahoval pracovník s pneumatickým šroubovákem v ruce. Přesněji to byli tři pracovníci na třech směnách. Cílem projektu byla automatizace ručního pracoviště šroubování s jedním operátorem ve třísměnném provozu a zároveň zamezení situace, kdy sedadlo opustí stanici s nedotaženým šroubem, tedy omezení rizika chybovosti způsobené lidským faktorem.

Robotické pracoviště bylo třeba vyřešit s ohledem na bezpečnost. Z tohoto důvodu byly zapracovány mutingové závory včetně doplnění vjezdu pomoci kulisy ve tvaru sedadla. Vnitřní prostor byl dovybaven bezpečnostním skenerem tak, aby v případě uzavření pracovníka v kleci robota nemohlo dojít k jeho zapnutí. Celé pracoviště bylo navženo v kooperaci Hyundai Transys – Automa CZ.

Hyundai Transys hledal dodavatele, přičemž s ohledem na cenu bral také zřetel na požadavky bezpečnosti, profesionálního přístupu a rychlost instalace. V řádném výběrovém řízení byla vybrána firma AUTOMA CZ, která splnila všechny požadavky na 100 %.

Robotické pracovistě zvládne utáhnout šrouby na jedné sedačce za 27 sekund, ve firmě s produkcí 66 sedaček za hodinu při úspěšnosti operace 97 %. Návratnost investice byla po kalkulaci nákladů stanovena na cca 1,5 roku.

SDÍLET

Další vybrané reference

Montážní linka na sedačkové zámky pro sklápění sedadel v automobilech

Montážní linka na spojování plastových krytek zámků u bezpečnostních pásů

Montážní linka na podvolantové páčky do automobilů