Představujeme naše zákazníky

ZF Passive Safety Czech

Automobilový průmysl je v automatizaci stále jednoznačně dominantní. Nejvíc v souvislosti s automatizací zaznívají slova jako efektivita, časová a finanční úspora.

Moderní a vyspělé výrobní podniky se odklání od standardních způsobů montáže i z mnoha dalších důvodů a kladou velký důraz i na to, zda jsou používané technologie bezpečnější, čistší, šetrnější k životnímu prostředí, přesnější a transparentnější.

Mezinárodní výrobce špičkových komponentů do automobilů ZF Passive Safety Czech je jedním z maximálně pokrokových a moderních výrobců. A proto, když jsme společně řešili montážní linku na spojování plastových krytek zámků, tak Automa CZ do montážní linky integrovala ultrazvukovou svářečku. Ultrazvuková technologie se používá ke spojování polymerů nebo polymerů s jinými materiály. Tuto technologii je také možné použít k řezání a oddělovacímu svařování u širokého sortimentu materiálů.

Operátor založí zámek s krytkami do přípravku o zbytek se postará stroj. Automaticky se uzavřou bezpečnostní dveře odhlučněné komory a zkontroluje se přítomnost všech potřebných komponent. Pokud je vše v pořádku, stroj ultrazvukově svaří obě krytky zámku a přenese na stanici laserového popisování. Hotový kus poté opustí zařízení na pásovém dopravníku. Na této montážní lince se takto zkompletuje 1 000 000 zámků ročně.

Výhodou použité technologie ultrazvukového svařování jsou velmi krátké procesní časy a kvalitní spoj bez nutnosti použití dalšího spojovacího komponentu, jako je šroub, nebo nýt, ani rozpouštědla či další přísady (druhově čistá recyklace).

Proces je stabilní a má vysokou opakovatelnost.

Používané ultrazvukové nástroje zůstávají během výrobního procesu studené, a tím se doba přechodu zařízení na jiný produkt odpovídajícím způsobem zkracuje a není zde riziko zranění horkými částmi stroje.

Jsme rádi, že jsme mohli pro našeho významného zákazníka ZF Passive Czech vyrobit stroj, který je i díky technologii od MS Ultrasonic Technology Group ohleduplný k životnímu prostředí a zajišťuje maximální bezpečnost pro operátory linky.

SDÍLET

Další vybrané reference

Montážní linka na sedačkové zámky pro sklápění sedadel v automobilech

Montážní linka na podvolantové páčky do automobilů

Montážní linka pro výrobu požárních ústředen a jejich příslušenství