Search
Close this search box.

Představujeme naše zákazníky

ARIETE Group

Jednání o první zakázce pro nového zákazníka obvykle trvá několik měsíců a někdy i let. V tomto případě ale vše proběhlo doslova během několika týdnů. Zkušenosti, excelentní znalosti průmyslové automatizace a dlouholetá reputace společnosti Automa CZ se potkaly s očekáváním, potřebami a flexibilitou rozhodování společnosti ARIETE Group.

 

Montážní linka na podvolantové páčky do automobilů byl náš první společný projekt se společností ARIETE Group, výrobcem komponentů pro automobilový průmysl. Koncem ledna 2022 jsem se společně pustili do projektu linky se 14 automatizovanými pracovišti na montáž podvolantových páček pro automobily. Nezastavily nás ani dlouhé dodací lhůty některých komponent a dodrželi jsme dohodnuté a závazné termíny, takže jsme na začátku prosince 2022 měli kompletní montážní linku hotovou a transportovali jsme ji do Bulharska, kde proběhla instalace a zprovoznění týmem Automa CZ. Nyní je výrobní linka nainstalovaná v bulharském výrobním závodě ARIETE Group v Haskovu a je plně spuštěná montáž.

Celkově tato montážní linka byla zajímavou výzvou pro celý team Automa CZ. O tom svědčí i několik čísel: každá páčka je složena z 20 dílů, které je nutné sestavit na 7 pracovištích s taktem 18 sekund. Takže celkový čas na sestavení a kontrolu jedné páčky nesmí překročit 2 minuty. Během nich musí stroje s přesností na desetiny milimetru napasovat všechny díly do sebe, zanýtovat, namazat a zkontrolovat tak, aby linku nemohl opustit výrobek, který není 100% funkční nebo neodpovídá zvolené variantě.

Velkou přidanou hodnotu k maximální automatizaci montážních operací dal tým konstruktérů z Automa CZ, který je vždy o krok napřed a baví je vymýšlet nové funkce tak, aby chod montážní linky byl maximálně efektivní. Konstruktéři v tomto případě vymysleli a navrhli plně automatické zalisování kuliček proti pružině a přetažení plastového krytu včetně zásobníku a podavače kuliček.

Pro úspěšné a bezproblémové fungování montážní linky jsou velice důležité i použité technologie. Například zde jsme implementovali dávkovací systém od společnosti Lubtec, který je tvořen pneumatickým sudovým čerpadlem, na jehož vstupu je umístěna jednotka na úpravu vzduchu s elektromagnetickým ventilem. Na výstup čerpadla je připojen rozvod mazání, v němž je udržován tlak více než 100 barů. Ten je pak v každé stanici snížen redukčním ventilem na 30 barů a mazivo je přivedeno do dávkovacího ventilu, který s přesností na miligram dávkuje na určené místo. Ve spolupráci s odborníky ze společnosti Lubtec jsme i tentokrát vybrali nejvhodnější komponenty a vše nastavili tak, abychom přesně dodrželi zadání zákazníka.

Sehraný tým konstruktérů, mechaniků a programátorů opět dokázal, že Automa CZ drží slovo a zvládne vymyslet a realizovat stroje, které operátorům umožní dosáhnout potřebného taktu, a ještě za ně ohlídají, že se nikde nestala chyba.

SDÍLET

Další vybrané reference