Magazín

Automatizační řešení pomáhají i v energetické krizi

automa-rp
Rostoucí energetické nároky významně definují současnost a mohou představovat výzvy v budoucnosti.

Sdílejte tento článek

Podle nedávného průzkumu se více než 40 % tuzemských podniků teprve nyní potýká s rostoucími účty za energie. Strategie zvládání situace se samozřejmě liší podle odvětví a společnosti: podle 14 % společností možná budou muset snadno zavřít, 57 % vidí řešení ve zvýšení cen a některé odkládají vývoj, ale jako povzbuzující znamení je téměř třetina z nich raději investují do zvýšení energetické účinnosti.

Je perspektivní, pokud společnost technologicky pokročí, aby snížila náklady. Progresivní podniky mohou vytvořit oboustranně výhodnou situaci s inovativním přístupem k energetické účinnosti. Podle statistik mohou společnosti, které se snaží krizi řešit inovativními systémy a řešeními, snížit svou uhlíkovou stopu o 40 %.

Počítání všeho, co se počítá!

Efektivitu a kvalitu lze zvýšit pouze tehdy, pokud začneme na úrovni terénu s přesným a transparentním měřením procesů. Pojďme tedy měřit vše, co se počítá, a automatizovat, co je možné.

Energeticky účinný systém je obvykle dražší, což dříve mohlo být dostatečným argumentem proti investicím do energetické účinnosti. Současné ceny přesto zdůraznily potřebu rozvoje a rychlé návratnosti.

Mohlo by vás zajímat...

Potřebujete pomoct s automatizací výroby?

Ozvěte se nám, víme, jak na to!