Search
Close this search box.

Magazín

Retrofitting může významně prodloužit životnost

993229e4-9665-4137-9b2c-cd7ed5742f63
Místo vyřazování starších zařízení a investic do nových strojů umožňuje retrofitting modernizaci stávajících strojů novějšími technologiemi a funkcemi, a to na zlomek ceny ve srovnání s nákupem nových zařízení.

Sdílejte tento článek

Retrofitting výrobních strojů a montážních linek má za cíl aktualizaci a modernizaci stávajícího výrobní zařízení tak, aby se zlepšil výkon, efektivita a produktivita. Cílem je prodloužit životnost zařízení, zlepšit jeho výkon a snížit náklady na údržbu.

Modernizace kontrolních systémů: Řídicí systém je mozek stroje, který může zlepšit přesnost, rychlost a efektivitu. Moderní řídicí systémy mohou zahrnovat prediktivní údržbu, analýzu dat a vzdálené monitorování.

Výměna zastaralých komponentů: Komponenty, jako jsou motory, čidla a aktuátory se mohou opotřebovávat nebo zastarávat, což má vliv na výkon stroje. Retrofitting může zahrnovat náhradu těchto komponent novějšími, výkonějšími, aby se zlepšil výkon a zkrátily se prostoje.

Implementace automatizace: Automatizace zahrnuje použití robotiky a dalších technologií k automatizaci operací, které byly dříve prováděné ručně.

Modernizace bezpečnostních prvků: Bezpečnostní prvky, jako jsou ochranné prvky, snímače a zámky, jsou nezbytné pro ochranu pracovníků a předcházení nehodám. Retrofitting může zahrnovat modernizaci těchto bezpečnostních prvků tak, aby splňovaly nejnovější normy a předpisy.

Mohlo by vás zajímat...

Potřebujete pomoct s automatizací výroby?

Ozvěte se nám, víme, jak na to!