Quick links

Phone number: + 420 383 321 111

Email: info@automacz.cz

Detailed contact information →

Introduction of our customers

Novares

We have been cooperating with Novares since 2020, thanks to a recommendation from Brentwood, for which we completed a previous contract.

Novares je dodavatelem komponentů pro výrobce automobilů a právě jednu z montážních linek jsme na míru konstruovali pro tohoto zákazníka. Jedná se o kombinovanou linku na průduchy pro levostranné a pravostranné řízení, která je složená ze zařízení s otočnými přípravky, celkem tedy 12 strojů.

A protože životnost podobné výrobní operace je v automotive přibližně 6 let (a pak se vyrábí něco jiného s jinou technologií), jedním z požadavků byla možnost v budoucnu předělat linku na výrobu jiných komponentů. Konstruktéři Automa CZ navrhli a následně ve výrobě sestavili montážní linku, kterou je možné adaptovat a není nutné pro další nové operace pořizovat novou.

Další vyzvou byl krátký termín dodání. Tato extrémně krátka doba vývoje linky pro obě strany vyžadovala ultimátně blízkou a flexibilní spolupráci obou stran, aby realizace proběhla v daném termínu. Automa CZ dodržela termín dodání a zprovoznění díky silnému týmu konstruktérů a montáže.

Proč Automa CZ? Protože v Novaresu měli špatné zkušenosti se spoluprací a dodávkami z Polska. Hlavní komplikace byly v reakční době, dlouhém čekání na zpracování nabídky a úrovni mechaniků. Takže se běžně stávalo, že stroj dorazil do výroby v Janovicích nad Úhlavou a musel se na místě předělávat, což mělo za následek zpoždění celkové výroby.

Automa CZ tyto komplikace a problémy nezná. Naopak hned na začátku se obě strany domluvily, jaké jsou požadavky a očekávání. Výhodou bylo, že Automa CZ už typově podobný projekt v minulosti realizovala a umí postavit postavit automatickou precizní linku pro obtížně smontovatelné a miniaturní komponenty.

Výsledkem bylo zefektivnění OEE a navíc úspora místa. Přípravky zároveň nemusí být skladovány v nějakém regálu.

 

SHARE